MUHSİN YAZICIOĞLU NEDEN ÖLDÜRÜLDÜ?

2010-10-25 12:20:00Acele yazmalıyım çünkü Türkiye'de yaşıyorum ve bugün çok tuhaf bir gün!

Acele yazmalıyım çünkü Türkiye'de yaşıyorum ve pembe dizilerin entrikalarına taş çıkartacak bir gündemde soluk alıp veriyorum!

Acele yazmalıyım çünkü Türkiye'de yaşıyorum ve bu ülkede yaşayan gündem yazarlarının Yaklaşık %90'ı embesil kafalı yazarlardan oluşuyor!

Onlara biran önce malzeme olmam gerekmekte çünkü halkın gözünden çok önemli hususlar kaçabilir!

Size bugün yani 25 mart 2009 ve yaklaşık bundan bir yıl önceki toplam dört manşet haberden seslenmek zorundayım.

1.manşet!

''Ergenekon soruşturmasında 2.iddianamenin açıklanması:''

İddianame incelendiğinde görüleceği üzere, ne yazıkki kafası çalışmayan ''kodummu otuttururum''mantalitesinden başka bir hayat görüşü olmayan, ,telefonda dahi dinleneceği ihtimalini vermeyen bir kısım asker ve efradının Türkiye'nin anayasal düzenini yok etmeye teşebbüs ve buna ilişkin örgüt krma suçundan sanık sıfatıyla yer aldığını görmekteyiz!Bu demektir ki bu örgütü asıl yönlendiren bir kısım insanların ismi bile anılmadan, birkaç hikayeden adam yargılanacak,belki hüküm giyecek,belkide salıverilip gönderilecek!Yani Ergenekon davasının üstüne soğuk su içilecek! 2.manşet!

''Muhsin Yazıcıoğlunun seçim öncesi bir mitinginden sonra kendisinin de aralarında bulunduğu helikopterin, Göksun -Çardak kasabası yakınlarında düşmesi!''

Bu satırlar yazıldığında hala helikopterin içinde bulunduğu kesin olan BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ve yanındaki insanların akibeti belli değildi.

3.manşet..

''Muhsin Yazıcıoğlu İngilltere'ye gitti.İngilterede Lordlar kamarasında konuşma yaptı!Akabinde çeşitli temaslar yürüttü!''

Bu manşet yaklaşık 1 yıl öncesine ait... Yani mayıs 2008 tarihli...İnternette arama yaptığınızda yukardakine benzer haberler göreceksiniz..

4.manşet!

''Ergenekonla bağlantısı olduğu çeşitli maddi delillerle irtibatlandırılan ve Hrant Dink cinayetinin azmettiricisi olduğu söylenen Yasin Hayal ,duruşma sonrası,YAŞASIN BBP,YAŞASIN MUHSİN BAŞKAN!diye bağırdı!!!''

Dikkat buyrun,Muhsin Yazıcıoğlu'nun İngiltere'ye gitmesi ve lordlar kamarasında konuşma yapmasının ardından tam bir ay geçmişti ki, yukardaki manşet gazeteleri süsledi(!)

Anlaşılan odur ki,Amerika ve İsrail menşeeli Ergenekoncular, İngiltereye ve Muhsin Yazıcıoğlu'na çok kızmışlar!Baksanıza köpeklerini bile, mümtaz şahsiyet Muhsin Yazıcıoğlu'na karşı havlatıyorlar!

Bütün bu olanlardan sonra ,kanımızın akışını başka yerlerimizden ziyade beynimize pompalarsak,şunu açık ve net göreceğimize inanıyorum;

Artık istihbaratlar açıktan verilmeye başlandı...Mesajlar bazı argümanlar kullanılarak direk muhatabına verilmeye başlandı!

ARTIK HERKES ADI GİBİ BİLİYOR Kİ, DÜNYA SİYASETİNDE, İNGİLTERE İLE AMERİKA-İSRAİL İTTİFAKININ İKTİDAR SAVAŞI VAR!

Aslında hangi eylemin kimin tarafından organize edildiğini anlamak çok zor olmasa gerek...Dünyanın iki kutbunu yönlendiren istihbarat örgütlerinin mesaj verme usulü birbirinden farklıdır!

Açık söylemek gerekirse, esasen yakın zamandaki en büyük kavgaları, Pakistan'da Benazir Butto suikastında renk vermişse de, Dünya ne yazık ki bu göndermeleri tam okuyamadı!Zaten CIA'yci salakların yıllardır uyguladığı bir yöntemdir devlet liderlerini öldürme stratejisi...

CIA'ye rağmen Cemis Bondların taktiği farklıdır.Onlar hedefine adım adım gider,müttefiklerini tayin eder,olabildiğince güçlü olduktan sonrada patlatırlar projeyi!

Bu projenin Türkiyede'ki ilk ayağı Ergenekon davasıydı!

Türkiye'de son iki yılda hiç bilmediğimiz konulara merak saldık,hatta hiç bilmediğimiz hadiselerde umarsızca ve sansürsüz bir şekilde bilgilendirildik!

Her şeye rağmen,Ergenekon soruşturması ve yargılanması bir neticeye ulaşmasa dahi,hiç çıkmamasından daha evla oldu...Çünkü bundan sonra ''Kral Çıplak!''diyecek yeni bir jenerasyon oluşacak çok şükür..

Yıllardır bu ülkede biraz Almancılık karışmış Amerika-İsrail ittifaklığı görülen bir yönetim anlayışıyla yönetildik.Lakin yeni dünya düzenini, İsrail eksenli anlayan Amerika, zamanla ''entegre'' politikasını ''öldürme'' politikasına tercih etti ve bu manada dünyadaki kaos İsrail'in işine gelirken,Amerika bütün dünya ülkelerinin nefretini çeken bir argüman oldu!

Yukarda bahsettiğimiz iktidar savaşının sancısını yaşıyoruz ve ne yazık ki bu sancıya,yine bu ülkenin gelmiş geçmiş en büyük delikanlı siyasetçisini Allah esirgesin kurban vermek üzereyiz bu dakikalarda...

Evet İngiltere tarafından Muhsin Yazıcıoğlu neden tercih edilmişti veya ileriye yönelik hangi strateji bu mümtaz şahsiyet tarafından ifa edilecekti bilemeyiz ama neden-sonuç ilişkisi çerçevesinde, Muhsin Yazıcıoğlu'nun kurban seçildiği muhakkak oldu artık...Ve ne enteresandır Amerika yine Butto benzeri bir suikastla İngiltereye mesajını verdi...Yine ne tuhaftır tam bu mesaj Ergenekon iddianamesinin açıklanması ile aynı gün cereyan etti!

Olup bitenlerden artık hükümette nasibini almalı...Biliyoruz ki Recep Tayyip Erdoğan Ergenekonun ''E'' sini bile anlamadan bu rüzgarı gerisine aldı ama sağlam bir duruş sergilemeden bir neticeye varmayacağını anlamalı artık!

Bilemiyoruz, Belki Muhsin Yazıcıoğlu Mhp'nin başına geçebilirdi,belki Muhsin Yazıcıoğlu yenilenen derin devletin ilerde mihenk taşı olabilrdi,belki Muhsin Yazıcıoğlu ilerde muhafazakar ve sağ seçmene sunulacak tek alternatif olarak düşünülüyor olabilirdi ama Muhsin Yazıcıoğluna yapılan bu suikast Recep Tayyip Erdoğan'ın ayağını denk almasına yönelik mesaj içeriğide olabilir!

Çünkü kabul etmek gerekirki R.T.Erdoğan'ın karizmasıyla oluşan %50'lik halk oyu potansiyeli iktidar savaşının her iki yüzü(Gerek İngiliz gereksede siyonist rejim) tarafından iştah açıcı bir etken.Bu manada Recep Tayyip Erdoğan'ın bu göndermelere nasıl tavır alacağı merak konusu!

Son söz yerine söylemek gerekirse, Muhsin Yazıcıoğlu bu ülkenin şahsiyetli bir evladıdır.Hiç bir zaman siyaset arenasında ikircikli davranmamış,ikbal uğruna davasından vazgeçmemişdir.Yaptığı her faaliyet,attığı her adım, düşmanımıza zarar vermiştir.İngiltere ziyaretide ve bu ülkeyle ilişkileri de, eli kanlı siyonistlerin tekerine çomak sokma anlayışından ibarettir!

Rabbim O'nun ve helikopterdeki diğer kardeşlerimizin yardımcısı olsun...

çetin gürel

505
0
0
Yorum Yaz